Siber Güvenlik Hizmetleri

Siber Güvenlik Hizmetleri, kurumlardaki bilgi ile etkileşimi olan (uygulama, sistem, network vb.) varlıklarının güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlere yönelik değerlendirme, test, danışmanlık ve eğitim hizmetleridir. Siber Güvenlik Hizmetlerimiz sayesinde; kurumlar, kritik bilgi varlıklarını korumak için derinlemesine savunma yapabilecek ve saldırganların kullandığı güvenlik zafiyetlerini gidererek atak yüzeyini küçültebilecektir.

Siber Güvenlik Değerlendirme ve Test Hizmetleri

Siber Güvenlik Değerlendirme ve Test Hizmetleri, kurumların mevcut bilişim altyapılarının (sistem, ağ, mimari vb.) güvenlik durumunu değerlendirmek için kontrol ve sızma testlerinin yapılması amacıyla hazırlanmış hizmetlerdir.

Güvenlik Değerlendirmesi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, bilişim altyapı ve süreçlerinin bütüncül olarak değerlendirilir. Tespit edilen risk ve zafiyetler detaylı raporlanır.

Sızma (Penetrasyon) Testi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, kurumsal sistemlerinizin içerden veya dışardan gelebilecek bir saldırıya ne kadar hazır olduğu test edilir. Tespit edilen zayıflıklar (çözüm önerileri ile beraber) detaylı olarak raporlanır.

Uygulama Güvenliği Hizmetleri

Bu hizmet kapsamında, kurumsal uygulamalarınızdaki zafiyetler sonucunda ortaya çıkabilecek veri sızıntılarına yönelik çeşitli kontroller gerçekleştirilir. Tespit edilen tehditler (çözüm önerileri ile beraber) detaylı olarak raporlanır.

Kaynak Kod Analizi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, kurumsal uygulamalarınızın ara yüzleri üzerinden gerçekleştirilen güvenlik testleri dışında kaynak kod analizleri yapılır. Kaynak kod analizi, kötü niyetli yazılan ve zamanlanmış kod bileşenlerinin tespiti için de kullanılmaktadır. Tespit edilen açıklıklar (çözüm önerileri ile beraber) detaylı olarak raporlanır.


Siber Güvenlik Eğitimi

Siber Güvenlik Eğitim Hizmetleri, kurumların kendi kaynaklarıyla bilgi güvenliği süreçlerini iyileştirmeye yönelik güvenlik eğitimlerini vermek amacıyla hazırlanmış hizmetlerdir.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Çalışanların bilgi güvenliği farkındalıklarını arttırmaya yönelik temel bilgileri, güncel tehditleri, saldırı türlerini ve bunlara karşı alınabilecek tedbirleri içerir.

Uygulama Güvenliği Eğitimi

Uygulama geliştirme, yaygınlaştırma ve destek sürecinde çalışan kişilerin uygulamalar üzerindeki tehditler hakkında bilgiler ve tehditlere karşı alınması gereken önlemleri içerir.

Aktif Ağ Cihazları Güvenliği Eğitimi

Bilgisayar ağlarında kullanılan anahtar ve yönlendiricilerine yönelik güvenlik tehditlerini, güvenlik açıklıklarının nasıl istismar edildiğini ve bu güvenlik tehditlerine karşı alınabilecek önlemleri içerir.

Kurumsal e-Posta Güvenliği (Microsoft Exchange) Eğitimi

E-posta hizmetinde yaygın olarak kullanılan Microsoft Exchange güvenliğiyle ilgili tehditler ve alınması gereken önlemleri, güvenli e-Posta Katmanları ve yapılandırma ayarları hakkında detaylı bilgiler içerir.